სწრაფი ჩარიცხვის აპარატებიდან 12 130 ლარის ქურდობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ქურდობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული ერთ-ერთი კომპანიის კუთვნილი სწრაფი ჩარიცხვის აპარატებიდან, სხვადასხვა დროს, მართლსაწინააღმდეგოდ  12 130 ლარს დაეუფლა.
ასევე დგინდება, რომ დანაშაულის დაფარვის მიზნით, ბრალდებული სწრაფი ჩარიცხვის აპარატების პროგრამის განულებას სპეციალური პროგრამის მეშვეობით ახდენდა.
ბრალდებულის პირადი და ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია მობილური ტელეფონი, ჩასარიცხი აპარატის კარების გამღები სახელური და გასაღები.
ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩამდენი პირი მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მეოთხე ნაწილით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 10 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს", - აცხადებენ შსს-ში.

One arrested over theft of ₾12,130 from self-service payment terminals
Police in Georgia have arrested one person on charges of stealing ₾12,130 ($4,604) from self-service payment terminals, the Ministry of Internal Affairs said on Sunday.
The Ministry said the suspect unlawfully took the money from payment terminals belonging to a private company on multiple occasions.
Investigators said the suspect allegedly used specialised software to reset the terminals' operating system in an attempt to conceal the thefts.
During searches of the suspect and his vehicle, police seized a mobile phone, a handle used to open the payment terminals and a key as evidence.
The suspect was arrested on the basis of a court warrant following operational and investigative measures.