თბილისში კუსტარული ნარკოლაბორატორია აღმოაჩინეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საპოლიციო ღონისძიებების შედეგად, კუსტარული ნარკოლაბორატორია აღმოაჩინეს და ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უკრაინის მოქალაქე დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დგინდება, რომ ბრალდებული, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, დროებით საცხოვრებელ სახლში მოწყობილ ე.წ. ლაბორატორიაში, სხვადასხვა ქიმიური საშუალებისა და პრეკურსორების გამოყენებით, ნარკოტიკულ საშუალებებს ამზადებდა.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით, კილონახევრამდე წონის ნარკოტიკული საშუალებები „მეფედრონი“ და „ალფა პვპ“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

Georgian police have uncovered a clandestine drug laboratory in the capital city of Tbilisi and arrested a Ukrainian citizen on suspicion of manufacturing illegal narcotics for distribution, the Ministry of Internal Affairs said on Saturday.
Investigators allege the suspect had been producing narcotic substances in a temporary residence using various chemical substances and precursors with the intention of selling the drugs.
During a search of the property, officers seized nearly 1.5 kilograms of suspected narcotics, including mephedrone and alpha-PVP, which police described as being of an especially large quantity.