შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჯგუფურად, ძალადობით ჩადენილი ძარცვის ბრალდებით, ორი პირი დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა თბილისში, ერთ-ერთ ქუჩაზე ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს უცხო ქვეყნის მოქალაქეს, მობილური ტელეფონები და თანხა გასტაცეს, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულის ჩამდენი 2 პირი ცხელ კვალზე დააკავეს. ფაქტთან დაკავშირებით გრძელდება აქტიური საგამოძიებო მოქმედებები.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 178-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 8 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.

Investigators found that the suspects assaulted the victim on a street in the Old Tbilisi district before stealing mobile phones and cash. They then fled the scene
Police in Georgia have arrested two people on suspicion of carrying out a violent group robbery against a foreign national in central Tbilisi, the Ministry of Internal Affairs said on Monday.
Investigators found that the suspects assaulted the victim on a street in the Old Tbilisi district before stealing mobile phones and cash. They then fled the scene.
Officers from the Old Tbilisi Main Division of the Tbilisi Police Department arrested both suspects in a hot pursuit following operational measures and investigative actions, the ministry said.