ტრამპი - არასწორ ცნობებს ვინც კითხულობთ, იცოდეთ, რომ ირანის საქმეები ძალიან, ძალიან ცუდადაა
"რანი ძალიან ცუდ მდგომარეობაშია, ვინც არასწორ ცნობებს კითხულობთ, იცოდეთ, რომ მათი საქმეები ძალიან ცუდად არის, – ამის შესახებ აშშ-ის პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა განაცხადა.
"ჩვენ დიდებული ჯარი გვყავს. ჩვენ ის პირველ ვადაში აღვადგინეთ, ახლა კი, მეორე ვადაში, ვენესუელასთან, სხვა ადგილებთან და უკვე ირანთანაც ვიყენებთ. ირანი ძალიან ცუდ მდგომარეობაშია. არასწორ ცნობებს ვინც კითხულობთ, იცოდეთ, რომ მათი საქმეები ძალიან, ძალიან ცუდადაა. მათ გაუჭირდათ. ისინი ძალიან არაკეთილსინდისიერები იყვნენ“, – განაცხადა ტრამპმა.
დონალდ ტრამპის თქმით, აშშ-სა და ისრაელს შორის „ურთიერთგაგებაა“ ღაზაში სამშვიდობო შეთანხმების განხორციელების დაწყებაზე, რომელიც ისრაელის ჯარების მიერ ღაზის დატოვებას და „ჰამასის“ მხრიდან განიარაღებას ითვალისწინებს.
მისივე თქმით, ისრაელმა შეთანხმება „ძალიან კარგად“ მიიღო.
„ისრაელი ამით ძალიან კმაყოფილია. უმეტესობა ფიქრობდა, რომ ამ შეთანხმებას ვერასდროს მივაღწევდით. რა თქმა უნდა, ეს პროცესი კიდევ გაივლის ცვლილებებს. ვითარება იქ ძალიან რთულია, იქაური ხალხიც რთულია. ზოგ შემთხვევაში საოცარი ხალხია, ზოგ შემთხვევაში – არც ისე“, – განაცხადა ტრამპმა.

Trump says Iran is in ‘very, very bad shape’, claims progress on Gaza deal
Trump said the United States had rebuilt its military capabilities and was now using them in different regions, including Iran.
“We have a great military. We rebuilt it in my first term and now in my second term we are using it with Venezuela, other places and now with Iran. Iran is in very bad shape. Those of you reading inaccurate reports should know that their situation is very, very bad. They are having difficulties,” Trump said.
Trump also said that the US and Israel had a “good understanding” on beginning the implementation of a Gaza peace agreement, which he said would include the withdrawal of Israeli forces from Gaza and the disarmament of Hamas.
According to Trump, Israel has responded positively to the agreement.
“Israel is very happy with it. Most people thought we would never reach this agreement. Of course, this process will still go through changes. The situation there is very complicated,” he said.