ტრამპი - პუტინი ცეცხლს ეთამაშება
ვლადიმერ პუტინს არ ესმის, მე რომ არა, რუსეთს უკვე ბევრი ცუდი რამ დაემართებოდა. ის ცეცხლს ეთამაშება, – ამის შესახებ ამერიკის შეერთებული შტატების პრეზიდენტი დონალდ ტრამპი სოციალურ ქსელში წერს.
„ვლადიმერ პუტინს არ ესმის, რომ მე რომ არა, რუსეთს უკვე ბევრი ცუდი რამ დაემართებოდა, მე ვგულისხმობ, ძალიან ცუდი რამ. ის ცეცხლს ეთამაშება“, – წერს დონალდ ტრამპი.
ბოლო რამდენიმე ღამის განმავლობაში რუსეთი მასიურად ესხმოდა თავს უკრაინის ტერიტორიას სხვადასხვა იარაღით. აშშ-ის პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა თავდაპირველად კომენტარი არ გააკეთა რუსეთის დარტყმებზე, თუმცა მოგვიანებით განაცხადა, რომ პუტინი გაგიჟდა.
უკრაინაზე ბოლო მასშტაბური თავდასხმების კომენტირებისას, ტრამპმა ასევე განაცხადა, რომ შეერთებული შტატები ნამდვილად განიხილავს რუსეთის წინააღმდეგ სანქციების დაწესების შესაძლებლობას.
თავის მხრივ, კრემლმა განაცხადა, რომ ტრამპის განცხადება ამერიკის პრეზიდენტის ემოციურმა გადატვირთვამ გამოიწვია.

Trump says Putin is playing with fire
US President Donald Trump wrote on Truth Social that Russian President Vladimir Putin does not understand how much Trump has helped Russia in the past.
“What Vladimir Putin doesn’t realize is that if it weren’t for me, lots of really bad things would have already happened to Russia, and I mean REALLY BAD. He’s playing with fire!” – Trump stated.
This comment came after Russia launched large-scale attacks on Ukrainian territory over several nights using various weapons. Initially, Trump did not comment on the strikes, but later said that “Putin has gone crazy.”
Trump also mentioned that the United States is seriously considering imposing new sanctions on Russia. Meanwhile, the Kremlin responded by saying that Trump’s statements were caused by an “emotional overload.”