უკრაინის შეიარაღებულმა ძალებმა კურსკის ოლქში რუსული დრონების ბაზა გაანადგურა – ლიკვიდირებულია 20-მდე ოპერატორი
19 აპრილს, საჰაერო ძალებმა წარმატებული დარტყმა განახორციელეს კურსკის რეგიონში ოკუპანტების ბაზაზე, საიდანაც თავდასხმის დრონების გაშვება ხდებოდა, – ინფორმაციას უკრაინის შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბი ავრცელებს.
“2025 წლის 19 აპრილს უკრაინის შეიარაღებული ძალების საჰაერო ძალებმა კურსკის ოლქში წარმატებული დარტყმა განახორციელეს იმ ადგილზე, საიდანაც ხორციელდებოდა საოკუპაციო ძალების მიერ დრონების გაშვება.
ობიექტს მტერი იყენებდა დრონების მოსამზადებლად და გასაშვებად.
დარტყმის შედეგად დრონების 20-მდე ოპერატორი ლიკვიდირებულია. ჩვენი ეს დარტყმა არის ხელშესახები პასუხი მტრისთვის რუსეთის ქმედებებზე უკრაინის არმიის წინააღმდეგ“, – ნათქვამია გენერალური შტაბის განცხადებაში.

On April 19, 2025, the Ukrainian Air Force launched a successful strike on a Russian drone launch facility near the settlement of Tyotkino in Russia’s Kursk region, according to Ukraine’s General Staff.
The targeted site was reportedly used by Russian forces to prepare, equip, and deploy various types of unmanned aerial vehicles (UAVs), including reconnaissance, strike, and FPV (first-person view) drones. These drones were frequently launched to attack Ukrainian military positions and conduct surveillance operations.
The Ukrainian military stated that the airstrike eliminated up to 20 Russian UAV operators, describing the attack as a “tangible response” to ongoing Russian aggression.