უკრაინულმა დრონებმა სანქტ-პეტერბურგში ნავთობტერმინალს დაარტყეს
უკრაინის თავდაცვის ძალებმა 4 ივლისის ღამეს სანქტ-პეტერბურგში ნავთობტერმინალს დაარტყეს. ობიექტზე მასშტაბური ხანძარი მძვინვარებს, - ინფორმაციას უკრაინის პრეზიდენტი ვოლოდიმირ ზელენსკი და უკრაინის სპეციალური ოპერაციების ძალების პრესსამსახური ავრცელებენ.
"უკრაინის თავდაცვის ძალებმა პორტის ნავთობის ინფრასტრუქტურას დაარტყეს, რომელიც რუსეთის ომისთვის ფულს გამოიმუშავებს“, - განაცხადა ზელენსკიმ.
ასევე დარტყმები განხორციელდა კრონშტადტის პორტზე, მნიშვნელოვან სამხედრო სამიზნეზე, რომელიც უკრაინის საზღვრიდან 850 კილომეტრზე მეტ მანძილზე მდებარეობს.
სპეციალური ოპერაციების ძალებმა განმარტეს, რომ ობიექტზე რამდენიმე დრონის მიერ განხორციელებული დარტყმების შედეგად ხანძარი მძვინვარებს.

Ukrainian drones struck an oil terminal in St. Petersburg overnight, triggering a major fire at the facility, according to Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy and Ukraine's Special Operations Forces.
Zelenskyy said the operation targeted Russia's port oil infrastructure, describing it as a facility that "generates money for Russia's war."
According to the Special Operations Forces, multiple drones hit the oil terminal, causing a large fire at the site.
Ukrainian forces also carried out strikes on the Port of Kronstadt, which Kyiv described as an important military target located more than 850 kilometers from Ukraine's border.