ვენეცია-ქუთაისი-ვენეციის მიმართულებით საჰაერო მიმოსვლის სიხშირე იზრდება
2026 წლის ზაფხულის სანავიგაციო სეზონზე დაბალბიუჯეტური ავიაკომპანია Wizz Air-ის შვილობილი Wizz Air Malta ვენეციასა და ქუთაისს შორის გაზრდილი სიხშირით იფრენს. 15 მაისიდან 4 სექტემბრის ჩათვლით, ავიაკომპანია ვენეცია - ქუთაისი - ვენეციის საჰაერო ხაზზე ფრენებს დაამატებს ყოველ პარასკევს. შესაბამისად, რეგულარული რეისები შესრულდება კვირაში 3 სიხშირით - ყოველ სამშაბათს, პარასკევსა და შაბათს.
ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს მიერ, ავიაკომპანია Wizz Air Malta-ს გაზრდილი სიხშირით რეგულარული საჰაერო მიმოსვლის შესრულების ნებართვა 7 აპრილს მიენიჭა.
ვენეცია - ქუთაისი - ვენეციის საჰაერო ხაზზე რეგულარული საჰაერო მიმოსვლა გასული წლის დეკემბრიდან დაიწყო. ამ დროისათვის, ავიაკომპანია Wizz Air-ი საქართველოდან 24 ევროპული მიმართულებით ოპერირებს.

Wizz Air Malta increases flight frequency between Venice and Kutaisi for 2026 summer season
Wizz Air Malta, a Maltese low-cost airline and a subsidiary of the Hungarian low-cost airline group Wizz Air Holdings, will increase its flight frequency between Venice, Italy and Kutaisi, Georgia, for the 2026 summer navigation season.
From May 15 to September 4, the airline will add flights on Fridays, bringing the route’s weekly schedule to three flights - Tuesdays, Fridays and Saturdays.
The Civil Aviation Agency of Georgia, under the Ministry of Economy and Sustainable Development, granted Wizz Air Malta approval for the increased regular service on April 7.
The Venice-Kutaisi-Venice route was initially launched last December. Currently, Wizz Air operates from Georgia to 24 destinations across Europe.