ზელენსკი - ტრამპის წარმომადგენლები აქტიურები უნდა იყვნენ, უკრაინა მოლაპარაკებებისთვის მზადაა
უკრაინა მზადაა, ჩაერთოს მოლაპარაკების ნებისმიერ ფორმატში, რომელიც სამართლიან და მდგრად მშვიდობას მოიტანს, - ამის შესახებ უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ განაცხადა.
მისივე თქმით, უკრაინა ყოველდღიურად კონტაქტშია აშშ-ის პრეზიდენტის დონალდ ტრამპის წარმომადგენლებთან და დიპლომატიური ძალისხმევის გააქტიურებას აგვისტოში ელის.
"ჩვენ მზად ვიქნებით ყველა ფორმატის შეხვედრისთვის და ველით, რომ უიტკოფი და კუშნერი აგვისტოში აქტიურები იქნებიან“, - განაცხადა ზელენსკიმ.
როგორც მან აღნიშნა, სხვა პარტნიორებთან, მათ შორის სპარსეთის ყურის ქვეყნებთან, თანამშრომლობა მიმდინარეობს, თუმცა ამ სამუშაოს ნაწილი ჯერ საჯაროდ არ ჟღერდება.

Zelenskyy: Trump’s Representatives Should Step Up Efforts as Ukraine Remains Ready for Talks
Ukraine is ready to participate in any negotiation format that can deliver a just and lasting peace, President Volodymyr Zelenskyy has said.
According to Zelenskyy, Kyiv remains in daily contact with representatives of U.S. President Donald Trump and expects diplomatic efforts to intensify in August.
“We will be ready for meetings in any format, and we expect Witkoff and Kushner to be actively engaged in August,” Zelenskyy said.
The Ukrainian president also noted that cooperation with other international partners, including Gulf countries, is ongoing, although some aspects of those diplomatic efforts have not yet been made public.