ლვოვზე რუსების სარაკეტო თავდასხმის შედეგად 4 ადამიანი დაიღუპა, 32 დაშავდა
უკრაინის შსს-ს ინფორმაციით, 08:20 საათის მდგომარეობით დაღუპულია 4 და დაშავებულია 32 ადამიანი, მათ შორის ერთი ბავშვი.
სამაშველო ოპერაცია გრძელდება.
ღამით რუსმა ოკუპანტებმა ლვოვზე სარაკეტო იერიში მიიტანეს. მათ გაისროლეს 10 "კალიბრის" რაკეტა, მათგან 7 უკრაინელმა სამხედროებმა გაანადგურეს.
ქალაქის დაბომბვის შედეგად დაზიანდა კრიტიკული ინფრასტრუქტურის ობიექტი და საცხოვრებელი კორპუსი, სადაც ორ სადარბაზოში მე-3 და მე-4 სართულები განადგურდა.
ლვოვის მერმა ანდრეი სადოვიმ დაბომბვას უწოდა "ყველაზე დიდი თავდასხმა ლვოვის სამოქალაქო ინფრასტრუქტურაზე სრულმასშტაბიანი შეჭრის დაწყების შემდეგ".
ლვოვზე ღამის რუსული სარაკეტო თავდასხმის შედეგად დაშავებულთა რიცხვი 32 ადამიანამდე გაიზარდა.

The head of the European Commission called the attacks on the infrastructure of Ukraine war crimes
Russia's attacks on energy infrastructure facilities in Ukraine are acts of terror. The President of the European Commission, Ursula von der Leyen, is sure that these are war crimes.
This was stated by Ursula von der Leyen in the European Parliament.
As Von der Leyen noted, "Russia's attacks on civilian infrastructure, especially electricity, are war crimes."
"Cutting off men, women, children from water, electricity and heating with the onset of winter are acts of the purest terror. And we should call it that," she said.